Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Yaşam
 • 14.01.2021 01:30
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.01.2021 01:46
ABONE OL

9'uncu kez basıldılar! 'da engelliler derneğinde içkili alem...

ile mücadele tedbirleri kapsamında alınan kısıtlamalar sürüyor. ’da kısıtlama saatinde bir engelli derneğinde 9’uncu kez alkollü eğlence yapıldığı ihbarı alan polis zabıta ekipleri belirlenen adrese operasyon düzenledi. Aralarında kadınlarında olduğu 42 kişiye 132 bin 300 TL ceza kesilerek kapısı kaynak makinasıyla kaynak yapıldıktan sonra mühürlendi.

Engelliler derneğinde içkili alem!

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında alınan kısıtlamalar sürüyor.

Diyarbakır'da kısıtlama saatinde bir engelli derneğinde 9'uncu kez alkollü eğlence yapıldığı ihbarı alan polis zabıta ekipleri belirlenen adrese operasyon düzenledi.

BU KEZ KAPISINA KAYNAK YAPILDI
Kısıtlama saatinde 9'uncu kez düzenlenen baskında yine aynı manzaralar ortaya çıkarken, aralarında kadınlarında olduğu 42 kişiye 132 bin 300 TL ceza kesilerek kapısı kaynak makinasıyla kaynak yapıldıktan sonra mühürlendi.

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi'nde bulunan bir binanın bodrum katında faaliyet gösteren ve daha önce 8 kez, polis tarafından yapılan baskında, eğlence mekanı olarak çalıştırıldığı tespit edilen engelliler derneğine, bu gece saatlerinde gelen ihbar üzerine tekrar baskın düzenlendi.

   POLİS SOKAĞIN GİRİŞ VE ÇIKIŞINI KAPATTI
   Derneğin bulunduğu sokağın giriş ve çıkışları çevik kuvvet ekipleri tarafından kapatılırken, içeri giren polis ve Kayapınar ilçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı zabıta ekipleri yine alkollü eğlence düzenlendiğini tespit etti.

   42 KİŞİ İÇERİDE YAKALANDI
   İçkili eğlenceyi durduran polis ve zabıta ekipleri, aralarında kadınların da bulunduğu 42 kişinin genel bilgi taraması (GBT) sorgusunu yaptı. Zabıta ekiplerince derneğin kapısı bu kez getirilen kaynak makinasıyla mühürlenirken, 42 kişiye korona virüs tedbirlerini ihlalde toplam 132 bin 300 TL para cezası uygulandı.

   Yapılan işlemlerin ardından dernek yöneticileri de ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

   TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN