Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Yaşam
 • 13.10.2020 09:09
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 13.10.2020 09:21
ABONE OL

Son dakika: Meteoroloji saat vererek uyardı: İstanbul'da sağanak alarmı | 13 Ekim HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika hava durumu uyarıları gelmeye devam ediyor. Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa) ile Edirne'nin Güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Gömeç ilçeleri) ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetl olması bekleniyor. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava nasıl olacak? İşte, 13 Ekim il il hava durumu tahminleri...

Meteoroloji saat vererek uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Batı bölgelerin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile akşam saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya, Yalova Bilecik, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa) ile Edirne'nin Güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Gömeç ilçeleri) ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2)olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI
Batı kesimlerde yağışla birlikte azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği, kuzey ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer kesimlerde üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR
Güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege'de kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa zaman zaman hamleli 80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların bugün (Salı) 10:00-20:00 saatleri arasında Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa) ile Edirne'nin Güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Gömeç ilçeleri) ve Çanakkale çevrelerinde; kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI
Rüzgarın bugün akşam saatlerine kadar Marmara'nın batısı, Kuzey ve Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa zaman zaman hamleli 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?
MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin batısı ile zamanla genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Edirne'nin güneyi, Çanakkale ve Balıkesir'in batı kıyılarında (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Gömeç ilçeleri) kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
BURSA °C, 30°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 27°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 32°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Batısı ile zamanla bölge genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege ile akşam saatlerinden sonra Denizli, Uşak ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir ve Manisa ile zamanla Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kıyı kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 zaman zaman hamleli 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerine kadar il genelinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

KÜTAHYA °C, 27°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde il genelinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

MUĞLA °C, 25°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

   AKDENİZ
   Az bulutlu ve açık, zamanla batısı ve Doğu Akdeniz'in doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

   ADANA °C, 32°C
   Parçalı ve az bulutlu

   ANTALYA °C, 26°C
   Parçalı ve az bulutlu

   HATAY °C, 28°C
   Parçalı ve az bulutlu

   ISPARTA °C, 24°C
   Parçalı ve az bulutlu

   İÇ ANADOLU
   Az bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

   ANKARA °C, 28°C
   Parçalı ve az bulutlu

   ÇANKIRI °C, 29°C
   Parçalı ve az bulutlu

   ESKİŞEHİR °C, 27°C
   Parçalı ve az bulutlu

   KONYA °C, 28°C
   Parçalı ve az bulutlu

   BATI KARADENİZ
   Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

   BOLU °C, 28°C
   Parçalı ve az bulutlu

   DÜZCE °C, 30°C
   Parçalı ve az bulutlu

   KASTAMONU °C, 28°C
   Parçalı ve az bulutlu

   ZONGULDAK °C, 27°C
   Parçalı ve az bulutlu

   ORTA ve DOĞU KARADENİZ
   Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

   AMASYA °C, 32°C
   Az bulutlu

   RİZE °C, 27°C
   Parçalı ve az bulutlu

   SAMSUN °C, 29°C
   Parçalı ve az bulutlu

   TRABZON °C, 27°C
   Parçalı ve az bulutlu

   DOĞU ANADOLU
   Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

   ERZURUM °C, 23°C
   Az bulutlu

   KARS °C, 22°C
   Az bulutlu

   MALATYA °C, 29°C
   Az bulutlu ve açık

   VAN °C, 21°C
   Az bulutlu

   GÜNEYDOĞU ANADOLU
   Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

   DİYARBAKIR °C, 32°C
   Az bulutlu ve açık

   GAZİANTEP °C, 31°C
   Az bulutlu ve açık

   SİİRT °C, 31°C
   Az bulutlu ve açık

   ŞANLIURFA °C, 33°C
   Az bulutlu ve açık