Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 26.09.2020 16:57
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.09.2020 17:02
ABONE OL

’daki bir fabrikada çalışan işçinin yemeğinden, kopmuş çıktı!

Çerkezköy ’nde faaliyet gösteren bir fabrikada akıllara durgunluk veren bir olay gerçekleşti. İddiaya göre, bir süre önce mutfakta turşu doğrayan aşçı yanlışlıkla parmağını kesti. Aşçı hastaneye kaldırılırken, kaybolan ise 3 gün sonra fabrikada yemek yiyen adlı bir işçinin yemeğinden çıktı.

İşçinin yemeğinden kopmuş parmak çıktı
Yemeğinden çıkan ile şaşkına dönen , soluğu Çerkezköy Devlet Hastanesinde aldı. Sürekli mide bulantısı yaşadığını belirten Yılmaz'ın aldığı doktor raporuna göre, kopmuş parmağın bir kısmını fark etmeden yediği öğrenildi."SAĞLIĞIMDAN ENDİŞE DUYUYORUM''
Sağlığından endişe ettiğini belirten Yılmaz, "Çalıştığım fabrikada öğle yemeğine çıktım. Yemek yerken ağzımda sert bir cisim olduğunu fark ettim. Elimi atıp ağzımdan çıkardığımda insan parmağı olduğunu anladım. Olayın ardından 2-3 gün önce aşçıbaşının parmağının koptuğunu duydum ve o olabileceğini düşündüm. Hemen hastaneye gittim ve doktor raporlarımda da yazıyor. Parmağın yarısını yemişim. Sağlığımdan endişe duyuyorum'' dedi.
"AYNI FİRMA HALA İŞÇİLERE YEMEK VERİYOR''
Olayın ardından fabrikanın kendisini ücretsiz izine çıkardığını belirten Burhan Yılmaz, "Çalıştığım firma hakkında suç duyurusunda bulundum çünkü aynı yemek firması ile çalıştığım şirket hala çalışıyorlar ve işçilere yemek veriyorlar. Herhangi bir işlem yapılmadı. Bu olayın ardından beni ücretsiz izine çıkardılar ve sus payı olarak 3 bin lira teklif ettiler. 15 gündür ücretsiz izindeyim. Maddi durumum yok ve fabrikadan aldığım maaşla geçiniyordum. Kiradayım, ailemle ben şu an zor durumdayız" ifadelerini kullandı.