Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 30.03.2020 09:22
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 05.04.2020 16:03
ABONE OL

Hangi illere uçuş var? Yurt içi uçak seferleri...

Cumhurbaşkanlığı, Koronavirüs önlemleri kapsamında şehirlerarası uçak seferlerine kısıtlama getirdi. Kısıtlama sonrası, şehirler arası uçak seferleri iptal oldu mu, uçak seyahatine kısıtlama var mı diye araştırılmaya başlandı. ve Pegasus'tan yapılan duyuruda konunun detayları hakkında verilen bilgiler araştırılıyor. Peki Uçak seferleri iptal mi oldu?

Uçak seferleri THY Pegasus iptal mi?

Yurt içi uçak seferleri THY Pegasus iptal mi? Uçak bileti para iadesi nasıl alınır? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün akşam açıkladığı yeni corona virüsü (COVİD-19) tedbirleri dahilinde yurt içi seyahatlerine getirilen kısıtlamaların detayları merak konusu oldu. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri üzerine Cumhurbaşkanlığı, şehirler arası seyahate kısıtlama getirdi.

UÇAK SEFERLERİ İPTAL Mİ?

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter üzerinden Türk Hava Yolları'nın uçuş yapacağı şehirleri duyurdu. THY, koronavirüs nedeniyle sadece 14 iç hat uçuşlarını gerçekleştirecek. Tarifeler ilerleyen zamanda açıklanacak.

İşte uçuş yapılacak şehirler:

İstanbul
Ankara
Samsun
Trabzon
Erzurum
Van
Diyarbakır
Malatya
Gaziantep
Kayseri
Konya
Adana
Antalya
İzmir

SABİHA GÖKÇEN'DE UÇUŞLAR DURDURULDU

Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu, Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aldığı karar gereğiyle 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, uçuşları geçici bir süre için durdurdu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yurt dışı uçuşları durdurulurken, yurt içi uçuşlarına da kısıtlama getirildi. Konuyla ilgili İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İşletmesi (İSG) yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Değerli Misafirlerimiz, Corona virüsünün etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesi ile ilgili olarak ülkemizde alınan tedbirler doğrultusunda Türkiye hava sahası 27 Mart gecesinden itibaren yurtdışı uçuşlara tamamen kapatılmıştır. Yine aynı tedbirler doğrultusunda şehirlerarası seyahat esasları da yeniden düzenlenmiş ve buna göre sınırlı sayıda gerçekleşecek yurtiçi uçuşlarda sadece THY yetkili kılınmıştır. Tüm bu kararlar doğrultusunda terminalimizden gerçekleşmekte olan yurt içi ve yut dışı tüm uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu kararı ile 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, geçici bir süre için durdurulmuştur. Daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz. En büyük temennimiz; tüm dünyayla birlikte ülkemizin ve milletimizin bu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmasıdır. Bu vesile ile sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir kez daha minnet duygularımızı sunuyor, sizleri yeniden havalimanımızda ağırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz. Sağlıcakla kalın... İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş." ifadeleri yer aldı.