Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 20.03.2020 14:56
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.03.2020 14:56
ABONE OL

'ta korkusu ortalığı karıştırdı! Müşteri mağazada hapşırınca...

Çin'de ortaya çıkan ve giderek yayılan yeni tip Türkiye'ye de sıçradı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs vakasının 359'a çıktığını ve virüs yüzünden 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Koca aynı zamanda vatandaşları nasıl korunmaları gerektiği konusunda da uyardı. Tüm bu gelişmeler üst üste gelirken 'ta bir işyerinde koronavirüs paniği yaşandı. Halı dükkanında hapşıran bir kişi ortalığı karıştırdı. Müşterilerin korkuyla sağa sola kaçışmaları, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Koronavirüs korkusu ortalığı karıştırdı!

Soğuksu semtindeki 'a ait halı dükkanında dün öğle saatlerinde yaşanan panik, vatanaşların ü salgını nedeniyle yaşadığı tedirginliği gözler önüne serdi.

Ankara'dan 'a gelen halı toptancısı hapşırınca, çalışanlar ile müşteriler hızla sağa sola kaçıştı. İş yeri sahibi Mahmut Ay da oturduğu yerde montunu üzerine çekerek masaya kapandı. Ay ile diğerlerinin yaşadığı panik, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Mahmut Ay, "Konuşurken hapşırdı. Hapşırınca böyle bir refleks gerçekleşti. Ben montuma sarıldım. Montumla yüzümü korudum. Arkadaşlarım dükkandan kaçtı.

Gündemde Corona Virüsü var. Biz de dikkat etmeye çalışıyoruz. Gelince kolonya ve diğer temizlik ürünlerini kullandırdık kendisine. Hapşırınca böyle bir olay yaşandı. Tedirgin olduk. Kendisi de ne olduğunu anlayamadı, o da kaçtı" dedi.