Bugünkü
Takvim

’daki ırkçı saldırıda oğlunu kaybeden : Selam verdim, iki dakika sonra oğlumu öldürdü

’daki saldırıda hayatını kaybedenler için dün anma töreni yapıldı. Baba , yaşananları şöyle anlattı: Yolda selam verdim. İki dakika sonra oğlumu öldürdü.

ABONE OL
Baba acı
Almanya'da yaşanan ırkçı saldırı, dünyayı sarstı. kentinde önceki gece Türklere ait iki nargile kafe silahlı saldırıya uğradı. 5'i Türk 9 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. Saldırıyı düzenleyen Tobias Rathjen'in evine gidip annesini de kurşuna dizdikten sonra intihar ettiği vurgulandı. Yaşanan bu olay, ülkede büyük tepkiye yol açtı.



Saldırıda yaşamını yitiren Sedat Gürbüz, Fatih Saraçoğlu, Gökhan Gültekin ve Ferhat Ünvar için anma töreni düzenlendi.



Dün, binlerce kişi saldırının yaşandığı kafenin önüne çiçek bıraktı. Hayatını kaybeden 'in babası , o akşam yaşananları şöyle anlattı: "İşyerinden geçerken ona selam verdim. Birkaç arkadaşıyla oturuyorlardı, 2 dakika sonra öldürdüler, ayrılmamız 2 dakika sürdü. Ben inanmadım."


Metin Ünvar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.