Bugünkü
Takvim

hangi gün? 2020 Recep, Şaban, başlıyor?

? Rahmet ve mağfiret iklimi olan üç aylara girmemize kısa bir süre kaldı. Recep, Şaban ve Ramazan'ı içinde barındıran üç aylar, Regaip gecesiyle başlar. Regaip Kandili, Recep ayının ilk cuması idrak ediliyor. Peki, hangi gün? 2020 Recep, Şaban ve başlıyor?

  • Yaşam
  • 21.02.2020 12:57
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.02.2020 12:57
ABONE OL
Üç ayların başlangıcı hangi gün?

Üç aylar ne zaman, hangi gün başlıyor? Yolu hasretle gözlenen, gönül hanesine konuk edilen kutlu misafir üç aylar için hazırlıklar sürüyor. İslam peygamberi Hz. Muhammed (s.a.s.), üç ayları karşılarken şöyle dua etmiştir: "Allah'ım! Recep ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan ayına ulaştır." İlahi rahmetin oluk oluk aktığı, manevi huzur ve sükunetin gönüllere indiği üç aylar ne zaman? Üç ayların başlangıcı hangi gün? 2020 Recep, Şaban, Ramazan ayı ne zaman başlıyor? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

ÜÇ AYLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR? 2020 KANDİL GÜNLERİ...

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı 2020 dini günler takvimine göre, üç aylar 25 Şubat 2020 Salı günü başlayacak. Receb ayı içerisinde yer alan Regaib Kandili 27 Şubat Perşembe günü, Miraç Kandili ise 21 Mart Cumartesi günü idrak edilecek.

Şaban ayı 25 Mart 2020 Çarşamba günü başlayacak. Şaban ayı içerisinde yer alan Berat Kandili 7 Nisan Salı günü dualarla idrak edilecek.

Onbir ayın sultanı Ramazan ayı ise 24 Nisan Cuma günü idrak edilmeye başlanacak. Kadir Gecesi 19 Mayıs Salı gününe denk geliyor.

2020 Ramazan ve Kurban Bayramı takvimi için bir sonraki sayfaya geçiniz...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.