Bugünkü
Takvim

Bu ay Şubat 28 gün mü, 29 gün mü? Bu ay kaç çekiyor! ayı kaç çekiyor?

Ayın sonu yaklaşıyor. Maaş hesabı yapan milyonlarca çalışan nın bu sene kaç gün olacağını merak ediyor. ayı kaç çekiyor? Sorusu herkesin merak ettiği Normalde 28 gün çeken Şubat ayı artık yıllarda 29 gün çekiyor. Peki bu sene Şubat ayı kaç gün olacak? Şubat ayı dört yılda bir 29 gün çekiyor. Diğer yıllarda ise 28 gün çekiyor. tarihinin denk geldiği seneler olan "Artık yıl" 4 senede bir olarak takvime eklenirken hesaplanma sisteminde iki istisna kural bulunuyor. Binli yıllarda yapılan hesaplamaya göre 1700, 1900, 2100 gibi yıllar 4'e bölünebilse de artık yıla denk gelmiyor. Yanıtı takvim.com.tr'de.

  • Yaşam
  • 19.02.2020 10:22
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.02.2020 10:22
ABONE OL
2020 yılında Şubat ayı 28 gün mü, 29 gün mü?

Bu ay kaç çekiyor! 2020 yılı Şubat ayına girdiğimiz şu günlerde 2020 Şubat ayı kaç çekiyor? Sorusunun cevabı oldukça fazla bir şekilde araştırılıyor. Şubatta doğan kişiler her yıl şubat ayı kaç çekecek sancısı yaşamaktadırlar. Çünkü Şubat ayı 4 yıl da bir 29 gün olarak yaşanmaktadır. Şubat, yıl Mart ile başladığı için Roma takviminin son ayı idi. Belirli zaman aralıklarında Romalı rahipler, yılı mevsimlerle hizalayabilmek için, Şubat'tan sonra araya bir eklenti ay (Mercedonius) yerleştiriyorlardı.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.