Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 16.01.2020 Gazete
ABONE OL

’de polise kafa tutan ‘zorbalar’ için 40 yıl hapis istemi

Birçok suça karışan şehir magandaları, medyayı suçladı. Olay geçen yıl 'de yaşandı. Üniversite öğrencisi , (22) ve (25) tarafından gasp edildi. Dayan ile Yıldız ve Baştürk gittikleri hastanede karşılaştı. Polise kafa tutan ikili, daha sonra tehditler savurarak ayrıldı. O anlar yayınlandı. Yıldız ve Baştürk, tutuklandı. İkili hakkında, Dayan'a yönelik işlediği 'gasp' ve 'yağma' suçları nedeniyle 40 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Birçok suça karışan şehir magandaları, medyayı suçladı. Olay geçen yıl 'de yaşandı. Üniversite öğrencisi Atakan Dayan, Nihat Yıldız (22) ve Burak Baştürk (25) tarafından gasp edildi. Dayan ile Yıldız ve Baştürk gittikleri hastanede karşılaştı. Polise kafa tutan ikili, daha sonra tehditler savurarak ayrıldı. O anlar yayınlandı. Yıldız ve Baştürk, tutuklandı. İkili hakkında, Dayan'a yönelik işlediği 'gasp' ve 'yağma' suçları nedeniyle 40 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yıldız, konunun medyaya taşınması nedeniyle gasp ve yağma olaylarının gündeme geldiğini ileri sürdü. Mahkeme duruşmayı erteledi.SOSYAL MEDYADA YAYINLANDI
Şehir magandaları, polise zorluk çıkardı. O anlar sosyal medyada yayınlandı.

(solda), ortalığı birbirine kattı. Kollarını sallayarak hastaneden çıktı.