Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 03.12.2019 08:56
  • Son Güncelleme: 03.12.2019 09:00

'da lar alarm veriyor! Son 10 yılın en düşük seviyesi

'daki larda korkulan oldu. kritik seviyenin altına düştü. Açıklanan son verilere göre, İstanbul'un sadece 100 günlük suyu kaldı.

'da lardaki adeta alarm veriyor. İstanbul'un barajlarındaki doluluk oranı 1 Aralık'ta yüzde 35,60 olarak ölçüldü. Bu oran son 10 yılın en düşük seviyesi anlamına geliyor. Daha önce 2016 yılında aynı tarihte doluluk oranı yüzde 37,01 olarak ölçülmüştü.DAHA ÖNCE SUYLA DOLU YERLER ŞİMDİ KUPKURU!
A Haber İstanbul'daki baraj sorununu ekranlara getirdi. Yayınlanan görüntülerde, daha önce su ile dolu olan alanların şu an içinde bulunduğu kurak durum dikkat çekti.

İSKİ TASARRUF ÇAĞRISI YAPTI
İstanbul'un barajlarındaki su seviyesinin yüzde 36'lare düşmesi üzerine, 'İstanbul'un 100 günlük su kaldı' iddialarına İSKİ'den yanıt geldi. İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu İstanbul'un 310 milyon metreküp suyu olduğunu belirtip, tasarruf çağrısı yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.