Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 18.11.2019 13:49
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.11.2019 13:52
ABONE OL

kimdir, nereli ?

'ın kızı için yaptığı bebek mevlidi nın gündemine oturdu. Bir an da arama motorlarında en fazla aranan konular arasına girdi. Büşra Nur Çalar kızı için Ihlamur Kasrı'nda bebek mevlidi yaptı sosyal medyadan o videoya yorum ve tepki yağdı. Daha önce de kızı için hazırladığı bebek odası çok konuşulan sosyal medya fenomeni Büşra Nur Çalar, bebek mevlidi ile gündem oldu. Instagram fenomeni ve girişimci olan Büşra Nur'un babası Sivas'lıdır. Peki 'in oğlu ile evli olan Büşra Nur Çalar kimdir?

Büşra Nur Çalar kimdir, nereli kaç yaşında?

Sosyal medya fenomeni olan ve daha önce kızı Berra Aksa'ya hazırladığı bebek odası ile olay olan Büşra Nur Çalar bebek mevlidi ile yeniden gündemde. Ihlamur Kasrın'da bebek mevlidi yapan Büşra Nur Çalar'ın videosuna sosyal medyayı ikiye böldü. Mevlüt, genel olarak bebeğin sağlıklı şekilde dünyaya gelmesine karşı duyulan şükrün, bebek için iyi temennilerin ifadesidir. Bebek mevlidi, kültürümüze özgü ritüellerden biri olmaktadır. Peki Büşra Nur Çalar kimdir, nereli kaç yaşındadır? Bebek mevlidi nasıl yapılır? İşte tüm detaylar

BÜŞRA NUR ÇALAR KİMDİR?

Büşra Nur Çalar, 1994 yılında İzmir'de doğdu. 25 yaşındadır. Instagram fenomeni ve girişimci olan Büşra Nur'un babası Sivas'lıdır. 2017 yılında Mavi Marmara gemisi şehitlerinden olan Uğur Söylemez'in oğlu Ahmet Emin Söylemez ile evlendi. Hem çektiği videolar hem işaret dili videolarıyla fenomen haline gelen Büşra Nur, Suriye, Ürdün ve Lübnan'da da yaşadı. Turizm Otel işletme mezunudur. Büşra Nur aynı zamanda Hint kınacısı olarak da tanınmaktadır.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

Sosyal medyada İzmir Henna adlı bir sayfa açmış ardından bu ismin patentini almıştır. Ahmet Emim Söylemez kimdir: 1988 yılında dünyaya gelen Ahmet Emin Söylemez, Mavi Marmara saldırısında şehit olan Uğur Süleyman Söylemez'in oğludur. Annesi Tuğba Hanım'dır. Kendisinden küçük 1991 doğumlu Zeynep Kübra ve 1997 doğumlu Fatma isimlerinde iki kız kardeşi vardır.

Ankara doğumlu Söylemez, son dönemlerde 23 Nisan 2017 tarihinde evlendiği eşi Büşra Nur Çalar'ın işaret dili ile çektiği videolar ile gündeme gelmiştir. Serbest ticaret ile ilgilenen Ahmet Emin Söylemez 2016 yılında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevini üstlenmiştir.

BEBEK MEVLİDİ NEDEN YAPILIR?

Aslında bebek için toplanıp dualar ve Kur'an-ı Kerim okunması her an yapılabilir. Bunun için mutlaka doğumdan sonraki kırkıncı günü beklemek gerekmiyor. Bununla birlikte, böyle bir organizasyonu doğumdan hemen sonra düzenlememek ve belirli bir sürenin geçmesini beklemek pratik yararlara sahip. Bebeğin doğumunu takip eden ilk 6-8 hafta hem anne hem de bebek için kritik bir dönem. Anne için lohusalık dönemi olan bu süreçte annenin vücudu yeniden yapılanır, bağışıklık sistemi zayıftır. Hem fiziksel hem de psikolojik değişimler bu dönemde anneyi zorlayabilir. Bebek için ise bu süreç dış dünyaya adapte olma sürecidir. Bebeğin vücudunda, adaptasyonu sağlayacak gelişimler bu dönemde henüz gerçekleşmemiştir.

Bu sürecin sonunda hem anne hem de bebek kalabalığın katılımıyla gerçekleşecek böyle bir etkinliğe daha hazır hale gelir.