Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 12.11.2019 Gazete
ABONE OL

’nun kayıp 13 madalyasından biri Prof. Dr. 'dan çıktı

’nun 13 madalyası, kayıplara karıştı. Soruşturma sürerken şok bir gelişme yaşandı. Prof. Dr. , madalyalardan birinin kendisinde olduğunu açıkladı.

Ağır ayıp
DÜNYA halterinin efsane ismi , 2017'de hayatını kaybetti. Cep Herkülü, ölümünün ardından miras kavgasıyla gündeme geldi. Kızları Sezin, Esin, Nilay'dan sonra ünlü haltercinin Japon sevgilisinden olan kızı Zekai Mori (28) de mirastan pay istedi. Mirasın 4'e bölünmesine karar verildi.

DÖRDE BÖLÜNDÜ
Miras davasıyla ortaya çıkan bir gerçek ise "Çok ayıp" dedirtti. Süleymanoğlu'nun kazandığı 3 olimpiyat madalyasının kardeşi Muharrem Süleymanoğlu'nda olduğu, diğer Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu'ndan kazandığı 13 madalyanın ise kayıp olduğu belirlendi. Kızları Sezin ve Esin, olayla ilgili suç duyurusunda bulunarak haltercinin madalyalarının bulunmasını istedi. Soruşturma sürerken şok bir gelişme meydana geldi.Prof. Dr. Caner Taslaman, sosyal medya hesabından Süleymanoğlu'nun 1991 senesinde 'da kazandığı madalyayı kendisine hediye ettiğini iddia etti. Paylaşım sonrası Sezin ve Esin kardeşler, savcılığa başvuru yaparak Prof. Dr. Taslaman'dan madalyanın iadesini istedi.Sezin ve Esin Süleymanoğlu, babalarının kayıp madalyalarının bulunmasını istiyor.