Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 08.11.2019 10:02
  • Son Güncelleme: 08.11.2019 10:09

Bu kez kaçamadılar! Kaçak elektirik kullananlar drone ile tespit edildi

Siirt'in Kurtalan ve Eruh ilçelerinde kullananlara drone destekli operasyon düzenlendi. Dicle Elektik Siirt İl Müdürü , "Bu konuda sorumluluk bölgemizde titiz bir çalışma yürütüyoruz. Bu mücadeledeki tek amacımız müşterilerimize kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi verebilmektir." dedi.

Bu kez kaçamadılar! Drone ile tespit edildiler

Siir'te insansız hava aracı (drone) ile yapılan denetiminde 450 aboneden 110'unun kaçak elektrik kullandığı belirlendi.

DRONE'LAR KALKTI
Harekete geçen görevliler, Kurtalan ve Eruh ilçelerinde drone'lu kaçak elektrik denetimi yaptı. Denetimlerde 450 aboneden 110'unun kaçak elektrik kullandığı tespit edildi.

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI
Kaçak elektrik kullanan aboneler hakkında yasal işlemin başlatıldığını belirten Dicle Elektik Siirt İl Müdürü , yaklaşan kış mevsiminde enerji sıkıntısı yaşanmaması için kent genelinde kaçakla mücadele çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

''TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÖNETİYORUZ"
Dicle Elektrik Siir İl Müdürü Obut, "Bu konuda sorumluluk bölgemizde titiz bir çalışma yürütüyoruz. Özellikle kırsalda yapılan denetimlerde herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmaması için jandarma desteğinde görev yapıyoruz. Bölgede uçurulan drone sayesinde kaçak elektrik tüketenleri belirleyerek, koordinatları ile belgeliyor ve haklarında gerekli işlemleri yapıyoruz. Bu mücadeledeki tek amacımız müşterilerimize kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi verebilmektir." dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.