Bugünkü
Takvim

’nda bıçaklanarak öldürülen 'ın katilinin ifadesi kan dondurdu

İTÜ’lü , 2 cani tarafından katledildi. Katillerin ifadeleri ise şaşkına çevirdi. Zanlılardan Emra Yaşar, mahkemede “Daha önce kimseyi öldürmedim. Serbest kalmak istiyorum” dedi. Baronun atadığı avukat bile caniyi savunmak istemedi.Türkiye, 'nde cinayete kurban giden Halit'e ağladı. (İTÜ) Elektrik Mühendisliği bölümünden bu yıl mezun olan (23), hafta sonu arkadaşları Sinan ve Tolga'yla 'nda dolaşırken Emra Yaşar ve Erhan Kurdal ile karşılaştı. Emra Yaşar, kendisine para vermeyen Halit Ayar'ı bıçakladı. Talihsiz genç kurtarılamadı. Önceki gün tutuklanan iki cani ise suç makinesi çıktı. Yaşar mahkeme serbest kalmak isteğini açıkladı. "Erhan çocukluk arkadaşım. Evde bana hançer, bıçak gösterdi. Onları evime götürecektim. Taksime çıkıp alkol aldık. Erhan ile onların tartıştığını gördüm. Yanlarına gittim. Bana vurmaya başladılar. Aklıma hançer geldi. Korkutmak için çıkarıp salladım. İçkiliydim. Ben bugüne kadar kimseyi öldürmedim. Serbest kalmak istiyorum" ifadesini kullandı. Öte yandan Halit'i katleden Emra Yaşar'a atanan avukatın 'Ben bunu savunmam' diyerek dosyayı reddettiği ve barodan başka bir avukatın atandığı açıklandı.Halit Ayar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.