Bugünkü
Takvim

Annenin gözyaşları

‘Dirençli epilepsi’ hastası olan 16 aylık ’in tedavisi, hastalığın kalıtımsal sebebini tanımlamak için testi yapılmalı. Gözyaşı döken anne, test için yardım bekliyor.

Annenin gözyaşları
Aydın'ın İncirliova ilçesinde yaşayan 3 çocuklu Aliye (30) ve Kemal Orgin (39) çifti, 'dirençli epilepsi' hastası olan 16 aylık oğulları 'in tedavisi için çağrı yaptı. Hastalığın kalıtımsal sebebini tanımlamak için gerekli olan 'Tüm ekzom dizi analizi' () testinin yapılabilmesi için gerekli olan 5 bin TL temin edilemediğinden yarım kaldı. Aile, 9 aydır küçük Alperen'in iyileşmesi için uğraştıklarını söyleyerek yetkililerden yardım istedi. Anne , "Eşim asgari ücretle kamyon şoförlüğü yapıyor. Evimiz kira, her ay 800 TL kira ödüyoruz. Çocuğumun ilaç masrafları 300 TL tutuyor. Geçimimizi zor sağlarken, çocuğumun bu hale gelmesi bizi çok üzdü. 5 bin TL para bulunursa Alperen'in testi yapılacak. Başka hastalığı var mı yok mu, tam hastalığı nedir belli olacak. 9 aydan beri sürekli hastanelerdeyiz. Bu test de sadece ve 'daki özel laboratuvarlarda yapılıyor. Her gün bir ömür gibi geçiyor. Hastalığın daha da ilerlemesinden korkuyoruz. Ne olur yavruma yardım edin" diyerek gözyaşı döktü.Aliye Orgin, talihsiz yavrusunu kurtarmak için her yolu deniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.