Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 30.08.2019 12:17
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 12:17

2019 yurt yedek başvurusu nasıl yapılır? şartları nedir, ne zaman yapılacak?

yedek yurt başvuru şartları nedir, ne zaman yapılacak? 2019 ? Yurt yedek ne demek? KYY yurt başvuru 2019 sonuçları açıklandı. Öğrenciler ise sonuç ekranını ziyaret ediyorlar. Yurt yedek yazanlar ise merakla detayı araştırıyorlar. KYK bünyesindeki yurtlarda kalmak için ara sınıf öğrencileri de başvurabilecek. 30 Haziran 2019 tarihinden önce herhangi bir yükseköğrenim programına kayıt yaptıran öğrenciler de (ön lisans, lisans) ara sınıf olarak 19-26 Ağustos tarihleri arasında yurt başvuru işlemlerini yapabilecek. 2019-2020 öğretim dönemi için 30 Haziran 2019 tarihinden sonra bir yükseköğrenim programına kayıt yaptıran/yaptıracak yatay/dikey geçiş öğrencileri, ek kontenjanla yerleşecek.

KYK yedek yurt başvuru şartları nedir, ne zaman yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuru neticelarının açıklanmış olduğunu duyurdu. Sonrasında ise öğrenciler KYK sonucu öğrenmeye başladılar. Yurt neticelarının açıklanmasının ardından burs ve kredi başvurularının da başlaması planlanıyor. KYK'dan eğitim desteği almaya hak kazanan öğrencileri 2019 yılı için aylık 500 TL'lik bir ödeme alacak. 2020 yılı içinse yeni bir ücretin belirleneceği düşünülüyor. Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-Devlet giriş şekillerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. Kimlik kartı) haiz olmaları gerekiyor. Peki KYK yedek yurt müracaat şartları nedir, ne zaman yapılacak?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.