Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.08.2019 12:14
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 12:14

yurt kayıtları e-devlet'ten nasıl yapılacak? : 2019 -2020 KYK ve nelerdir?

.gsb.gov.tr: KYK yurtlarında yatak kapasitesi 671 bin 508. Yıl içinde 27 bin 570 yatak kapasitesi daha eklenecek, öğretim dönemi sonuna kadar da 8 bin 200 yatak kapasitesi daha ilave edilecek. Standartlara uymayan veya üniversitelerin kapatılan bölümleri sebebiyle yeterli talep olmayan yurt ve bloklar kapatılacak. Kapatılan yerlerle ilgili üniversiteye kayıt durumlarına göre yeniden yurt açılması sağlanacak. Peki 2019 -2020 KYK ve nelerdir? e-devlet'ten nasıl yapılacak?

KYK yurt kayıt başvuru belgeleri ve evrakları nelerdir?

kyk.gsb.gov.tr: Heyecanla beklenen KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler büyük bir merakla sonuç ekranını araştırıyorlar. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nün yurt başvuru süreci 26 Ağustos Pazartesi günü sona erdi. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra 12 farklı kamu kurum ve kuruluşu, beyanları değerlendirdi. Ardından sonuçları açıklandı. KYK yurtlarında barınmak için belirlenen tarihlerde müracaat eden öğrencilerden yurda kesin kayıtta istenen belgeleri haberimizde derledik. Peki KYK yurt kayıtları e-devlet'ten nasıl yapılacak? İşte KYK 2019 -2020 KYK yurt kayıt başvuru belgeleri ve evrakları.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.