Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 16.08.2019 11:03
  • Son Güncelleme: 16.08.2019 11:24

Sezgin Tanrıkulu, 'nın operasyonuna yine karşı çıktı

'nin 'nin kuzeyindeki tehdide ilişkin operasyon yapmaya hazırlanıyor olması, 'li Tanrıkulu'nda rahatsızlığa neden oldu. Tanrıkulu daha önce de Türkiye'nin terör tehditlerini yok etme amaçlı yaptığı operasyonlara karşı çıkmıştı.

'nin kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik operasyon konusunda ile Amerika arasında görüşmeler sürüyor.Cumhurbaşkanı , terör örgütü 'nin bölgeden kazınması için operasyon konusunda oldukça kararlı.

Hazırlıklar devam ederken İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 'nın operasyonuna yine karşı çıktı.

BAKIN TERÖRİSTLER NEDEN SİLAHLANMIŞ!
Bölgedeki YPG'li teröristler hakkında, "Suriye'de Kürtler kendilerini korumak için silahlanmak zorunda kaldı." diyen Tanrıkulu, operasyonun çözüm getirmeyeceğini, durumu daha da kötüye götüreceğini savundu.

"BİZİM SAVAŞIMIZ OLAMAZ..."
Tanrıkulu, "Bizim Suriye'deki Kürtlerle bir savaşımız olamaz, oradaki demografik yapıyı değiştirecek bir yapının içinde olmamız yanlış olur. Bu hatadan dönülmesi lazım." ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.