Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 14.08.2019 16:02
  • Son Güncelleme: 14.08.2019 18:48

ne zaman başlayacak? 2019 ?

nın ne zaman başlayacağı şu sıralar vatandaşların merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Kur'ân-ı Kerim'de kıymet verilen dört aydan birisi olan Muharrem ayının hangi tarihte başlayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Aşure günü için hazırlıklara başlayan vatandaşlar "?" sorusuyla ilgili araştırma yapıyor. Peki, başlıyor? İşte cevabı...

Aşure günü hangi güne denk geliyor?

Muharrem ayı ne zaman başlayacak? Muharrem ayının başlamasına kısa bir süre kala vatandaşlar Muharrem ayıyla ilgili detaylar araştırıyor. Muharrem ayı, Müslüman alemi için büyük önem taşıyor. Bu nedenle pek çok vatandaş arama motorlarında Muharrem ayı ne zaman başlayacak sorusuna yanıt arıyor. İşte cevabı...

MUHARREM AYI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre Muharrem ayı bu sene 31 Ağustos'ta Hicri Yılbaşı ile başlayacak.

AŞURE GÜNÜ NE ZAMAN?

Aşure Günü bu yıl 9 Eylül Pazartesi gününe denk geliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.