Bugünkü
Takvim

Sınırları aşan Türk

Türk mimar ’ın, Norveç’te 600 metre yüksekliğe inşaa edeceği özel otel projesine büyük övgü var. Atak, bu çalışmasıyla uluslararası arenada da öne çıktı...

Sınırları aşan Türk
YURT dışında birçok alanda Türkler'in başarılarıyla gurur duyuyoruz. Bunlara son örnek çılgın tasarımlarıyla dikkat çeken mimar . Norveç'te her yıl yüz binlerce turistin büyük ilgi gösterdiği 60 metre yükseklikteki Preikestolen kayalığına 3 katlı butik bir otel tasarlayan Hayri Atak'a büyük övgü var. Kayalık içine yapılacak otelin, tamamen camdan ve dışarı doğru sarkan bir yüzme havuzu olacak. Ayrıca oturma odalarının balkonları da dışarı doğru sarkan bir şekilde tasarlandı. Otelin inşası için gerekli izinler tamamlanmak üzere.Dünyanın önde gelen gazetelerine de haber olan Hayri Atak, projesi için uzun yıllardır çalıştığını söyledi. ve Teksas'taki cam projelerle birlikte dünyanın en özel 3. çalışması olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.