Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 16.07.2019 14:11
  • Son Güncelleme: 16.07.2019 14:11

İznik'te sanılan taş, moloz parçası çıktı

'nın İznik ilçesinde, 3 gün önce bulunan ve zannedilen taşın incelemesi yapıldı. İncelemeye alınan taşın, göle atılan moloz parçası olduğu  belirlendi.

Tarihi eser sanılan taş bakın ne çıktı!
İznik ilçesinde, pazar günü halk plajında yüzen kişi, bulduğu taşın olduğunu düşünerek durumu yetkililere bildirdi. 'nde 2014 yılında keşfedilen, göl kıyısının 20 metre açığında 1,5- 2 metre derinlikte bulunan ve 1600 yıl önce Aziz Neophytos'un adına inşa edilen bazilikayla ilgili çalışma sürdüren dalgıç arkeologlar, tarihi eser sanılan taşı incelemek üzere göle girdi. Taş dalgıçlar tarafından gölden çıkarıldı. İncelemeye alınan taşın, göle atılan moloz parçası olduğu belirlendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.