Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 14.07.2019 18:03
  • Son Güncelleme: 14.07.2019 18:04

? kaç yaşında ve nereli? İşte hayatı...

Birçok sinema filminde ve dizide oynayan usta oyuncu hayatını kaybetti. Yaşanan bu üzücü olayın ardından vatandaşlar internette sorusuna yanıt arıyor. Peki, ve nereli? İşte Parkan Özturan'ın hayatı...

Parkan Özturan kimdir?

Usta oyuncu Parkan Özturan hayatını kaybetti. Tiyatro oyuncusu, yayıncı ve çevirmen Parkan Özturan, girdiği şeker komasından dolayı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Parkan Özturan'ın cenazesi yarın Maltepe Merkez Camisi'nden kaldırılacak. Peki, Parkan Özturan kimdir? İşte Parkan Özturan'ın hayatı...

PARKAN ÖZTURAN KİMDİR?

Parkan Özturan, 1 Eylül 1960'da dünyaya geldi. Ortaoyuncular-Ferhan Şensoy Tiyatrosunda profesyonel oyunculuğa başladı.

1977-1982 yılları arasında İstanbul Devlet Konservatuvarı'nda tiyatro, şan-opera eğitimi aldıktan sonra sahnelerden hiç kopmayan Parkan Özturan, 2009'da kangren nedeniyle bir ayağını kaybetmiş ve maddi durumu iyi olmadığı için Haydarpaşa Numune Hastanesi'nden senet imzalatılarak taburcu edilmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.