Bugünkü
Takvim

Banyoyu temizlemek için karıştırdığı kezzap ve sonu oldu

’da yerel bir gazetede çalışan 24 yaşındaki ’nun, banyoyu temizlemek için karıştırdığı kezzap ve ndan çıkan klor gazı nedeniyle öldüğü ortaya çıktı. Doç. Dr. Yaylacı, ev hanımlarına uyarılarda bulundu.

Evdeki tehlike
Karasu ilçesinde geçen Pazar günü 24 yaşındaki 'ndan haber alamayan arkadaşları polisle birlikte eve gitti. Çilingir yardımıyla eve giren polis genç kızı banyonun yanında ölü olarak buldu. Otopside "Hidroklorik Asit ve Hipoklorit Asit sebebiyle ortaya çıkan klor gazı zehirlenmesi normal insanlarda ölüme sebebiyet vermese bile astım ya da kronik bronşit hastalarında solunum yolunu daraltmasıyla nefes alınamamasına sebep olmaktadır" ifadelerine yer verildi. Doç. Dr. Selçuk Yaylacı, ev hanımlarına uyarılarda bulundu: ve tuz ruhu ile birlikte yapılan temizliği sağlık açısından sakıncalı buluyoruz. Tuz ruhu zaten başlı başına tehlikeli bir maddedir. Bu durum ölüme kadar gidebiliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.