Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 19.06.2019 21:47
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.06.2019 21:49
ABONE OL

19 Haziran MPİ belli oldu! İşte merakla beklenen sonuçlar...

Her hafta çarşamba ve cuma günleri Milli Piyango İdaresi tarafından çekilen 'da haftanın sonuçları açıklandı. Şimdi birçok kişi Sayısal Loto çekiliş sonuçları hakkında araştırma yapıyor. Peki, haftanın kazanan numaraları hangileri oldu? İşte Sayısal Loto çekiliş sonuçları...

19 Haziran Sayısal Loto sonuçları açıklandı

Geçtiğimiz hafta büyük ikramiyenin 3 kişi tarafından kazanılmasının ardından şansını denemek isteyen vatandaşlar kuponları doldurarak sonuçları beklemeye başladı. Sayısal Loto çekiliş sonuçları için meraklı bekleyiş sona erdi. Peki, bu haftanın kazanan numaraları hangileri oldu? İşte 19 Haziran MPİ Sayısal Loto sonuçları...

19 HAZİRAN SAYISAL LOTO SONUÇLARI

Sayısal Loto sonuçları: 7 - 34 - 36 - 38 - 42 - 48

SAYISAL LOTO OYUNUNUN ÖZELLİKLERİ

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun" olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

SAYISAL LOTO NEDİR?

Sayısal Loto, Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, 1 ile 49 sayı dizisi içerisinden çekiliş ile belirlenecek olan 3, 4, 5 ve 6 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan bir şans oyunudur. Katılımcılar 6 bilmesi ile birlikte büyük ikramiyeye sahip olacaklardır. 3 bilenler ise en az tutarda ikramiyeyi alacaklardır. Kazanılan tutarlar Sayısal Loto çekilişinin gerçekleşmesinin ardından katılım oranı ve talihli sayısına göre açıklanmaktadır.

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Sayısal Loto'da toplam 8 tane kolon bulunuyor. Kolonların içerisinde 1'den, 49'a kadar sayılar bulunmaktadır. Her kolonda 6 adet sayı seçmeniz ve kalem ile işaretlemeniz gerekmektedir.