Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 29.05.2019 17:26
  • Son Güncelleme: 29.05.2019 17:26

ne zaman, hangi gün? 2019 ? neler?

ne zaman? Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve vecdin doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerinde yer alan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, İslam alemi tarafından huşu içinde karşılanacak. Peki, , hangi gün? ? neler?

Kadir gecesi hangi gün?

Kadir Gecesi için geri sayım başladı. İlahi rızayı kazanmak, günahlardan arınmak, hayatına yeni bir başlangıç yapmak isteyen Müslümanlar için bulunmaz imkanlar sunan Kadir Gecesi'nin takvimi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Peki, Kadir Gecesi ne zaman, hangi gün? Kadir Gecesi neden önemlidir? Kadir Gecesi yapılacak ibadetler neler? İşte Kadir Gecesi ile ilgili tüm ayrıntılar...

2019 KADİR GECESİ HANGİ GÜN?

11 ayın sultanı Ramazan ayının 27. gecesi kutlanan Kadir Gecesi bu sene 31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece Müslümanlar tarafından idrak edilecek. Kadir Gecesi, Yüce Allah'ın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kuran'ın indirilmeye başladığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir gecedir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.