Bugünkü
Takvim

Hesabına yatırılan 1 kilo altını iade etti

Mimar Cemre Şahin Kazıcı, bankadaki hesabına 1 kilo altının yanlışlıkla havale edildiğini fark etti. Yetkililer ‘Yanlışlık yok’ dedi

Altın kalpli
Aydın'da mimar Cemre Şahin Kazıcı (27), "İnsanlık ölmemiş" dedirtti. Genç kadın, bir bankada bulunan yaklaşık yarım kiloya yakın altını, başka bir bankada açtırdığı altın hesabına havale ettirdi. 2 gün sonra da altın hesabını inceledi. Hesabına fazladan 1 kilo altın havale edildiğini fark etti. 1 kilo altını geri vermek için uzun uğraşlar verdi.

DEĞERİ YAKLAŞIK 200 BİN LİRA
Altının gönderildiği bankayı arayan Cemre Şahin Kazıcı, yanlışlığın düzeltilmesini istedi. Ancak banka görevlileri "Yanlışlık yok" dedi. Şaşkına dönen genç kadın, bu kez altın hesabının bulunduğu bankaya gitti. Kendisine ait olmayan bir kilo altının, bankaya iade edilmesini istedi. Uzun süre dil döktükten sonra yaklaşık 200 bin liralık altını iade ettirdi. Kazıcı, banka yetkililerinin bu duyarlılığına bir teşekkür bile etmemesine şaşırdığını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.