Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 22.05.2019 17:01
  • Son Güncelleme: 22.05.2019 17:07

Zabıtaları engelleyemeyince hepsini ateşe verdiler

sahilinde tahliye edilmek istenen su sporları istasyonu çalışanları görevlilere karşı zorluk çıkarınca arbede çıktı. Çalışanlar su sporlarını ateşe verirken, arbedede 4 polis memuru yaralandı.

'te tahliye edilmek istenen su sporları istasyonunun çalışanları zabıta ve polis ekiplerine karşı çıkınca arbede yaşandı. İstasyon çalışanları, su sporları araçlarını ateşe verdi. Arbedede 4 polis memuru hafif yaralanırken, 6 kişi de gözaltına alındı.

Marmaris Belediyesi'nce şehir merkezindeki 12 su sporları istasyonu geçen hafta ihaleye çıkarıldı. İhaleyi kaybeden geçen dönemin işletmecileri için bugün tahliye kararı çıktı. Marmaris Belediyesi Zabıta ve Fen İşleri ekipleri, tahliye için saat 14.00 sıralarında Uzunyalı mevkisindeki 7 numaralı su sporları istasyonuna geldi. Polis ekipleri de zabıta memurlarına eşlik etti.

Tahliyeye karşı çıkan su sporları işletmecisi M.Y. ve 20'ye yakın çalışan, zabıtayla karşı karşıya geldi. İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Toygur da araya girip işletme çalışanlarını uyararak uzaklaştırdı. Çalışanlar, zabıta ekiplerinden tahliye için 3 gün süre istedi.

Zabıta yetkilileri de kabul etmeyince su sporları işletmecisi M.Y. ve personeli, benzin dolu bidonları önce üzerlerine ardından polis ve zabıta ekiplerine döktü. Bu sırada bazı çalışanlar ise su sporları istasyonunun plastik iskelesini ateşe verdi. Karadaki jet ski ve lastik sürat botu da ateşe verildi.

Arbedeyi şezlonglarda güneşlenen ve otellerdeki turistler ise endişeyle izledi. Polis ve zabıta ekipleri, otelden çektikleri hortumla yangını söndürmeye çalıştı ve olay yerine itfaiye ekiplerini çağırdı. Bu sırada güvenlik güçleri ile istasyon çalışanları arasında çıkan arbedede 4 polis memuru çeşitli yerlerinden hafif yaralandı. Olayda 6 kişi ise gözaltına alındı. Olay yerine ulaşan itfaiye ekibi, yangını söndürdü. Uzunyalı mevkisi yürüyüş yolu yayalara kapatılırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.