Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 18.04.2019 11:41
  • Son Güncelleme: 18.04.2019 11:41

Magazin ipucu: 'nde konsere köpeğiyle çıkan şarkıcı kimdir? 18 Nisan ödülü 40 bin

Magazin ipucu sorusu yayınlandı. Hadi'nin bugünkü ipucu sorusu ünlü bir şarkıcıdan geliyor. Büyük ödül ise 40 bin TL olacak. 'nde konserde unutulmayacak bir konsere imza atan şarkıcı ipucu sorusunda soruldu. Peki, Bostancı Gösteri Merkezi'nde konsere köpeğiyle çıkan şarkıcı kimdir? İşte 18 Nisan sorusu ve cevabı...

Hadi Magazin ipucu sorusu yayınlandı

Magazin ipucu sorusu için bekleyiş sona erdi. Bugün 12.30'da başlayacak Hadi yarışmasına ödül 40 bin TL. Hadi tarafından yapılan açıklamada, "Bugünkü ipucumuz geçtiğimiz günlerde 'nde uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir konsere imza atmış bir şarkıcımız hakkında sevgili hadiciler. Konsere köpeğiyle çıkan ve "Kadına ve hayvanlara uygulanan şiddete yeter diyorum" diyerek herkesi şaşırtan şarkıcı kim olabilir sizce?" İşte 18 Nisan sorusu ve cevabı...

HADİ MAGAZİN İPUCU SORUSU (18 NİSAN 2019)

Soru: Bostancı Gösteri Merkezi'nde konsere köpeğiyle çıkan şarkıcı kimdir?

Cevap: KORAY AVCI

KORAY AVCI KİMDİR?

Ankara'da doğup büyüyen , aslen Erzincanlıdır. Çocukluğundan beri resim ve müziğe karşı ilgisi olan Koray Avcı, müzik yolculuğuna Ankara'daki bazı performans mekanlarında zaman zaman şarkı söyleyerek başladı.

2008 yılında "Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü" kazanıp, Ankara'yı, müziği ve hayallerini her şeyi askıya alıp Muğla'ya gider. 2010 yılında Muğla'da üniversite hayatına devam ederken Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp, sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye programına arkadaşı Osman Arslan ile katıldı. Muğla'da istediği ve sevdiği ortamı bulamasa da, hayatının akışını değiştirecek olan kırılmayı yaşadı. Her şey sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle değişti, o günden sonra sokaklarda şarkı söylediler

2012 yılında okul bittikten sonra Ankara'ya temelli dönen Koray Avcı, daha önce çıktığı hiçbir yerde sahne alamadı. Bu kez sıra Ankara sokaklarındaydı. Bir başka gitarcı arkadaşıyla beraber sokaklarda, hatta toplu taşıma araçlarında çalmaya başladılar. Yine 2012 yılı içerisinde metroda söylediği şarkının bir genç tarafından kaydedilip paylaşılması ve bu videonun çok ilgi görmesi üzerine Koray, kendi videolarını çekip YouTube gibi sosyal medya platformlarında yayınlamaya başladı. Sosyal medyada ilgi odağı olur ve paylaştığı videolar ciddi izleme sayılarına ulaştı. Günden güne artan talep doğrultusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konserler verdi. Güçlü ve samimi yorumu ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Yılda yaklaşık 180 konser veren Avcı, yolunun kesiştiği Dokuz Sekiz Müzik'in sahibi olan Ahmet Çelenk'le albüm yapmaya karar verdi. 28 Ağustos 2015'te "Aşk İle" isimli ilk solo albümünü yayınladı. Albümde Neşet Ertaş, Mazlum Çimen, Saki Çimen, Soner Akalın, Zeliha Sıkık, Feyzullah Etigibi önemli isimlerin eserlerinin yanı sıra söz ve müziği kendisine ve gitaristi Köksal Fındık'a ait olan 4 yeni şarkıya da yer verdi.

"Aşk İle" albümü çıktığı günden sonra uzun süre satış listelerinin ilk sıralarında yer aldı. Albümün çıkış şarkısı Sen'e Hasan Kuyucu yönetmenliğinde çekilen video klibin izlenme rakamları şu an 135 milyonu geçti.

Ülke mozaiği ve dinamiğine uygun her yöreye ait şarkı ve türkülere kendi yorumunu katarak seslendiren Koray Avcı, kendi besteleri, şiirleri ve seyirci ile sohbet tadında ilerleyen zaman zaman interaktif bir hal alan sahne performansı ile kendine özgü bir tarz yarattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.