Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 06.03.2019 19:48
  • Son Güncelleme: 13.08.2019 01:56

Ay yıldızlı düzenlenmiştir?

Hadi'de birçok kişi 20.30'da yapılacak yarışmayı bekliyor. Hadi'nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, "Ay yıldızlı düzenlenmiştir?" ifadelerine yer verildi. İşte 6 Mart 20.30 sorusunun yanıtı...

Ay yıldızlı sporcuların 13 rekorla döndüğü şampiyona hangi ülkede düzenlenmiştir?

Canlı bilgi yarışması Hadi'de heyecan sürüyor. Merakla ipucu sorusunu bekleyenler için ipucu sorusu Hadi'nin sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Sosyal medyada yapılan açıklamada, "Türk yüzücüler 2018 yılında da dünya arenasında tarih yazdı. Türkiye'den 8 erkek 7 kız toplam 15 sporcu 14. FINA Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda ülkemizi dünya çapında temsil etti. Ay yıldızlı sporcular 3 final, 2 de yarı final yüzme başarısı gösterdi. Bunların yanı sıra bir çok rekora imza attılar. Ay yıldızlı düzenlenmiştir?" ifadelerine yer verildi. İşte 6 Mart 20.30 sorusunun yanıtı...

6 MART HADİ İPUCU SORUSU

Soru: Ay yıldızlı sporcuların 13 rekorla döndüğü şampiyona hangi ülkede düzenlenmiştir?

Cevap: ÇİN

MİLLİLERDEN TARİHİ REKOR

14. FINA Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda ay-yıldızlılar adına Selen Özbilen, Aleyna Özkan, Ekaterina Avramova, Viktoria Zeynep Güneş, Nida Eliz Üstündağ, İmge Roza Erdemli, Beril Böcekler, Hüseyin Emre Sakcı, Ümitcan Güreş, Berk Özkul, Yalım Acımış, Kemal Arda Gürdal, İskender Başlakov, Berkay Ömer Öğretir ve Erge Can Gezmiş mücadele etti.

Çin'in Hangzou kentinde düzenlenen 14. FINA Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda mücedele eden milli yüzücüler dünya arenasında tarih yazdı.

Organizasyonda Türkiye'yi 8'i erkek, 7'si kadın olmak üzere 15 sporcu temsil etti. Ay-yıldızlı sporcular 3 final, 2 de yarı final yüzme başarısı gösterdi ve 13 Türkiye rekoru kırdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.