Bugünkü
Takvim

"Kurtboğan" cinsi çoban köpekleri geçim kaynağı oldu

Çok havalı!
'da yetiştirilen ve bölgede 'guregh' olarak adlandırılan "kurtboğan" cinsi çoban köpekleri, geçim kaynağı olmaya başladı. İri cüsseleriyle dikkat çeken köpekler, otomobil fiyatlarıyla yarıştı. Süleyman Ak, "Köpeklerin fiyatı 3 bin liradan başlıyor ve çok iyi ırk olursa 100 bin liraya kadar satılabiliyor. Hatta bir müşterimiz arabasını bırakıp, 'Şero' isimli köpeğimize talip oldu; ama biz teklifi reddettik" ifadelerini kullandı. Sürüyü kurtlardan koruyan 'kurtboğanların' Arap Şeyhleri başta olmak üzere ülkelerine gönderildiği açıklandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.