Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 07.12.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.12.2018 08:16
ABONE OL

'den 6 ile sel uyarısı! 'da ? 7 Aralık 2018 Cuma

tahminleri Genel Müdürlüğü tarafından yenilendi. Meteoroloji'den yapılan açıklamasında 6 ilde yaşayan vatandaşlar sel ve taşkınlara karşı uyarıldı. Yeni tahminleri merak eden vatandaşlar 'da ? Bugün hava nasıl olacak? ? İstanbul'a kar yağacak mı? gibi sorulara da yanıt arıyor. İşte 7 Aralık 2018 Cuma hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7 Aralık 2018 hava durumu tahminlerini yayınladı. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre 6 ilde yaşayan vatandaşlar sel ve taşkınlara karşı uyarıldı. Ankara'da dün gece saatlerinden itibaren de kar yağışı etkili olmaya başladı. Soğuk havanın etkisini arttırarak süreceğinin altını çizen uzmanlar, vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Sakarya, Gümüşhane ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Samsun'un doğusu, Ordu ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2),Giresun, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı kuzey ve İç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların; Samsun'un doğusu, Ordu ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2),Giresun, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden, yaşanabilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Rüzgarın; Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI
Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara ( Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 6°C
Bugün İstanbul'da çok bulutlu bir hava beklerken, önümüzdeki bir haftalık süreçte de kar yağışı beklenmiyor.

ANKARA °C, 3°C
Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde doğu kesimleri hafif kar yağışlı.

İZMİR °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 17°C
Çok bulutlu

TRABZON °C, 11°C
Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli doğu ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı