Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 25.10.2018 14:15
  • Son Güncelleme: 02.11.2018 15:46

Günü nedir? nasıl ortaya çıktı?

25 Ekim'in olarak kutlandığını biliyor muydunuz? Evlerimizin kurtarıcısı olan makarnayı doya doya tüketebileceğini Dünya Makarna Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Peki Dünya Makarna günü nedir? Dünya Makarna Günü nasıl ortaya çıktı? Görüp görebileceğiniz en lezzetli günlerden biri olan Günü'nü daha yakından tanımaya var mısınız?

Kabul edelim ki kendisi en çok sevilen, zor durumların kurtarıcısı, her şeyin yanına yakışan bir yemek makarna. Hal böyle olunca makarnayı onurlandırmak adına 25 Ekim Dünya Makarna Günü, tabi ki makarna dolu çeşitli etkinlikle kutlanıyor. Peki ama Dünya Makarna Günü nedir? Nereden çıktı? Ayrıca haber de sizi şahane bir makarna sosu tarifi bekliyor.

kalan karakter 1000

Dulqarnein Dulqarnein

Türkice ciftcidir, bugday medeniyetdir, "ALLAHIN rizasi icin dünyaya yeniden dagit bugdayini ey ciftci"

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.03.2019 02:39
Dulqarnein Dulqarnein

"her soruna bir care, her istedigimiz neticelere istedigimiz bir sebep, istedigimiz zaman"

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.03.2019 02:02
Dulqarnein Dulqarnein

ALLAHIN ayetlerinde "insan kendi icindeki mücizeleri bile sayamaz", ne göz ne kulak ne akil dedigimiz illüzyona sadece ALLAHA güvenelim, "keskem o hafizaya/kayitlara istedigimiz andan ulasabilsek, kendimiz icin degil".

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.03.2019 01:59
Dulqarnein Dulqarnein

eger bu gercek ise INSAN üzerinde bildigimiz gercekden cok ama cok az seydir, esfedilecek cok cok cok sey var kendimizden HIC BISEY BILMIYORUZ, sizce neden kendime CAHIL ve AHMAK ile ifade ediyorum? neyse, gecen hafta A PARA kanalinizde uzay ve fizik üzere iki profesör agirlamistiniz o programi izlerken "bir insan hücresi 4 TeraByte hafiza bilgi kaydedebiir diye söz edilmisti, bu kayitlar DNA mizdan bügünler tasinmis olaibirmi? veya bedenimizin olusturan en kücük eletron atomlarda bir IMZA gibi hafiza kayitlarimi var? ve biz bu hafiza kayitlara malesef serbestce ulasamiyoruzmu? biz icimizde atalarimizin hatiralarini/gecmisini izleyebilirmiyiz rüyalarda? vallahi INSANI yarata yüce ALLAHa ne kadar övsek kelimelerimiz yetmez, gercekten bildigimiz seyler cok az seyler, kendimizi bile bilmiyoruz dünya ve cihanin efendisi sniyoruz kendimizi, "önce icimize bakmaliyiz bence,.. belki icere bakarken disari bizim icin hic SIR olmaz, sorunlarada care buluruz belki", ALLAHIN ayetlerinde

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.03.2019 01:57
Dulqarnein Dulqarnein

ziyaret ediyor (öncede orayaza ziyaret etmisti medeniyet ve bilim ögretmek icin, bi kac yüzyil önce insanlarin cok uzun ömrü vardi NE HOS!, bilmem bunu issediyordum o rüyada) bi kac yüz yil sonra iste o kavimin gelismesini izlemek icin ziyarete geliyordu ve isitiyorki bügünki Cin dedigimiz topraklarda PIRAMITLER insaat etmislerdi ama kendileride ne olduklarini tam anlamamislari sadece onlari ziyaret eden sahis biiyordu bunu, onlar Cin milleti degildi ne de mogul, bence Türk milletinin atalarilardi COK BÜYÜK IDDIYA, iste o ziyarette sanki o insanlari batiya göc etmeye davet eder gibi, gönül dilinde öyle yani, hersey cok hizli oluyor rüyada, "her FPS fotogram cok ama cok derin sözler söyler". ben sahsen buna inaniyorum Türk milleti medeniyetin ASIL atalari demekdir. Bir soru doguyor bu rüyadan sonra, yoksa gecmiste bag oldugumuz insanlarin hatiralarini RÜYALARDA görebilirmiyiz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.03.2019 01:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.