Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 28.08.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 28.08.2018 09:12

2018 tercih sonuçları açıklandı mı? 2018 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanıyor?

Üniversite sınavı sonrası beklemeye geçen adayları tercih sonuçlarının açıklanma tarihinin yaklaşması ile birlikte heyecan sardı. 2018 tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden milyonlarca öğrenci 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı mı? 2018 sonuçları açıklandı mı? gibi aramalar yapıyor. İşte 2018 YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih...

Milyonlarca üniversite adayı öğrenci gözünü ÖSYM'den gelecek açıklamaya çevirdi. YKS'ye giren ardından da üniversite tercihlerini yapmıştı. Tercih sonrası geri sayıma başlayan adaylar YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercih sonuçları açıklandı mı? Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? gibi aramalar yapmaya başladı. İşte 2018 ÖSYM YKS tercih sonuçları ile ilgili detaylar...

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
ÖSYM tarafından yapılan açıklama da YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapacak. Bu açıklamaya göre YKS tercih sonuçlarının bu hafta açıklanması gerek. Sonuçlar her an açıklanabilir. Aşağıdaki linkten sonuçlar açıklandığı anda anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.