Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 10.07.2018 09:52
  • Son Güncelleme: 10.07.2018 09:52

Karayolları () 662 personel alacak! KGM sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman? Başvuru şartları neler?

Memur olma hayaliyle bekleyen yüzlerce işsize müjdeli haber Karayolları Genel Müdürlüğünden geldi. Karayolları 662 personel alacağını açıkladı. 'nin alacağı memurlar merkezi atama sistemiyle gerçekleşecek. KGM personel alımı başvuruları ne zaman? Başvuru şartları neler? İşte KGM sözleşmeli personel alımlarına dair tüm detaylar...

Karayolları (KGM) 662 personel alacak!
Karayolları personel alımı yapıyor. Yayımlanan ilana göre memur alımı kapsamında 662 sözleşmeli personel alınacak. İşte Merkezi atamayla yapılacak KGM personel alımı detayları...

Karayolları personel alımı için ilana çıkıyor. Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2018 tarihinde yayımlanan duyuruya göre Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmak üzere 662 sözleşmeli personel istihdam edilecek. Bu kapsamda genel müdürlüğün merkez ve taşra teşkilatında 4/B statüsünde personel alınacak.

KGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?


KGM personel alımı merkezi atama yoluyla yapılacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından alınacak başvurular sonucunda, mülakatsız memur alımı gerçekleştirilecek. Yerleştirmede B grubu puanları esas alınacak. KPSS puan sıralamasına göre yerleştirme işlemi yapılacak.

KGM SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?


Karayolları memur alımı başvuruları 10 Temmuz ile 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacak. Adaylar yayımlanacak olan kılavuz uyarınca tercih işlemlerini ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden ya da ÖSYM başvuru merkezlerinden yapabilecek. Yerleştirme işleminin sonuçlarını ÖSYM, yerleşen adayların yapacağı işlemleri ise Karayolları Genel Müdürlüğü duyuracak.

KGM memur alımı tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı. ÖSYM tarafından sabah saatlerinde kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte hem şartlar ve kadrolar belli olmuş olacak hem de başvuru sayfası açılacak. Bu bilgiler verildiği anda My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz.
Kaynak: Karayolları KGM 662 Personel Alımı Yapacak

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.