Bugünkü
Takvim

Büyük göğüsler nın düşmanı

Büyük göğüsler omurganın düşmanı
Kadınların en sık yakındığı rahatsızlıkların başında büyük göğüsler geliyor. Psikolojik sorunlara da neden olan bu durum, omurgaya da hasar veriyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Gökdemir, büyük memelerin sutyen askısı ile omuzları öne çektiğini, gün içerisinde artan basıncın duruş bozukluklarına ve kas-iskelet larına neden olduğunu belirtiyor. ler, masaj, fizik tedavi, akupunktur ve diğer cerrahi dışı işlemler sadece geçici bir rahatlama sağladığının altını çiziyor. Meme küçültme ameliyatlarının en sık yapılma nedenlerinden birinin bu ağrılar olduğunu söylüyor. "Amaç, memelerin kütlesinin azaltılması ve göğüs duvarındaki memelerin yukarıya doğru kaldırılmasıdır. Ameliyat sonrası hastaya destekleyici sutyenlerden giydirilir. Bu sutyenin 6 hafta kadar giyilmesi önerilmektedir. Anestezi personeli hastayı uyandırır ve bekleme odasına alır. Ameliyat sonrası kullanılacak ağrı kesicilerle kolaylıkla tolere edilebilmektedir. İşinize bağlı olarak, genellikle 2 hafta sonra hafif işlere geri dönüş yapılabilir" diyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.