Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 18.06.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 18.06.2018 13:03

'nin konutlarına başvurular başladı! TOKİ'nin Silivri konutları için başvuru şartları neler?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi () Başkanı Ergün Turan, 'de yatay mimari ve mahalle konsepti ile dizayn edilen ve dar-orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan 1356 yeni konut için başvuruların bugün başladığını açıkladı.

TOKİ'nin İstanbul Silivri konutlarına başvurular başladı

En düşük konut fiyatının 198 bin TL ve en düşük taksit tutarının 700 TL olan 1356 konut için başvuruların bugün itibarıyla başladığını söyleyen Turan, konut sahibi olmak isteyen vatandaşların en geç 29 Haziran 2018 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerektiğini belirtti.

934 konutun alt gelir grubu, 422 konutun ise orta gelir grubunda bulunan vatandaşlara satılacağını vurgulayan Turan, "Vatandaşlarımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ülkemizin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kurup ve onlarca konut projesinin hayata geçirdik. Amacımız hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.