Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 27.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.05.2012 09:58
ABONE OL

Havalar nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Bursa ve Bilecik çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji uyardı!
HAVA SICAKLIĞI: Güney, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Bursa ve Bilecik çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, sel, lokal dolu yağışı, vb)ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, güney ve batısı aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Bursa ve Bilecik çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin (A.Karahisar, Uşak, Kütahya, Denizli) sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU
: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile Sinop ve İnebolu çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile Bingöl ve Muş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.