Bugünkü
Takvim

250 bin TL'yi tuvalete bıraktı!

Japonya'da bir yardımsever, Mart ayındaki Tsunamide zarar görenlere yardım etmek istedi, ancak farklı bir yöntemle...

  • Yaşam
  • 29.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.09.2011 10:33
ABONE OL
250 bin TL'yi tuvalete bıraktı!

Japonya'da, belediye binasının tuvaletinde tsunami kurbanlarına harcanmak üzere bırakılmış yaklaşık 100 bin avroluk bağış bulundu.

Kyodo ajansının haberine göre, Tokyo'nun komşu kenti Saitama'nın Sakado belediyesinin binasındaki tuvalette, bir çantanın içinde nakit para bulundu. Çantaya iliştirilmiş notta, bağışın, Tohoku bölgesindeki tsunami kurbanlarına harcanmak üzere bırakıldığı yazıyordu. Bağışı kimin yaptığı bilinmiyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, üç ay içerisinde parayla ilgili kayıp başvurusu olmaması halinde bağışın Kızılhaç'a verileceği bildirildi.

Japonya'da 11 Mart'ta meydana gelen 9 büyüklüğündeki depremin ardından oluşan tsunami, Tohoku bölgesinde büyük zarara ve can kaybına yol açmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.