Bugünkü
Takvim

Kıyamet tarihini verdi!

Ordu'nun Ulubey ilçesinde 'Astrocumali' olarak bilinen ve 37 yıl çalıştığı İsviçre'den kesin dönüş yaptıktan sonra 27 dönüm arazi üzerinde 5 milyon liralık harcama ile Türkiye'nin ilk özel rasathanesini kuran Cumaaittin Turap'tan (63) çarpıcı iddia.

  • Yaşam
  • 20.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.01.2011 12:24
ABONE OL
Kıyamet tarihini verdi!
Başrollerini , ve 'in paylaştıkları, Michael Bay'in yönettiği Amerikan filmi 'Armageddon'un gerçek olacağı iddia ediliyor. Ordu'nun Ulubey ilçesinde 2 bin metre yükseklikteki tepede Türkiye'nin ilk gözlemevini kuran ve astronomi gözlemleriyle bilinen Cumaittin Turap, NASA tarafından uzay boşluğunda dünyaya doğru geldiği belirlenen Apophis göktaşının kuzey yarımküreye çarpacağını belirtti.

Turap, "Benim gözlemlerime göre dünyamız tehlike altında. Gelmekte olan bu göktaşı 2029 senesinde yüzde 100 dünyaya çarpacak. Çarpacağı yerler arasında kuzey yarımküre bulunuyor. Bu, Amerika, Kanada veya Okyanus olabilir. Göktaşı dünyaya çarparsa büyük bir felaket yaşanacak. 30-40 metre yükseklikte tsunamiler olacak, birçok şehir yok olacak" dedi.

Maya takvimine göre, 2012'de dünyayı bir felaketin beklediği iddialarının 'fal ve kahin iddiası' olduğunu vurgulayan Turap, "Asıl tehlike 2012 değil 2029'da. Tedbir alınmazsa o gün dünya büyük felaketlere maruz kalacak. Oluşacak toz bulutları bir yıl boyunca güneş ışınlarını engelleyecek" diye konuştu.

kalan karakter 1000

faruk faruk

Lut kavmi gibi ahlaksızlık aldı yürüdü. Dünyanın sonu çok yakındır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.01.2011 15:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.