Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 31.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.10.2010 16:48
ABONE OL

160 kilometre hızla gelen ölüm

’nın Kestel İlçesi yakınlarında kırmızı ışıkta bekleyen TIR’a 160 kilometre hızla arkadan çarpan otomobilin sürücüsü 33 yaşındaki Atilla Hocalar, başı koparak can verdi.

160 kilometre hızla gelen ölüm
Hurda yığınına dönen otomobilin hız göstergesinin ise 160'ta takılı kaldığı görüldü.

'de nişan hazırlıkları yapan kardeşi Erkan H.'ye yardım için çalıştığı bir kimya ve tekstil şirketine ait 34 SYB 16 plakalı otomobil ile dün saat 17.00 sıralarında yola çıkan Atilla H., Barakfaki trafik ışıklarında kırmızıda bekleyen, Eskişehir'e kargo taşıyan Kamil K. yönetimindeki 34 HB 6965 plakalı TIR'a hızla arkadan çarptı. Hurdaya dönen araç içinde başı kopan Atilla H., olay yerinde can verdi.

Kazanın ardından TIR sürücüsü Kamil K. şoka girerken, "Ben kırmızı ışıkta beklerken büyük bir gürültü, hatta kıyamet kopar gibi oldu. Araçtan aşağı indiğimde korkunç manzara ile karşılaştım" dedi.

Olay yerinin karşısında trafik uygulaması yapan Bölge Trafik ekipleri tarafından yol tek şeride düşürülerek olası kazalar önlenirken, aracın üzeri branda ile örtüldü. Otomobilin hız kadranındaki ibrenin ise 160'a takılı kaldığı görüldü.

'NE OLUR ÖLDÜ DEMEYİN'

Haber verilmesi üzerine kaza yerine gelen Erkan H., ağabeyinin cansız bedenini görünce sinir krizi geçirdi. Kendisini sakinleştirmeye çalışan polislere, "Ne olur öldü demeyin, ne derseniz deyin ağabeyim o benim" diyerek cesede bakmak istedi. Kazayı duyup olay yerine gelen Atilla H.'nin eşi ve yakınları korkunç manzara karşısında sinir krizi geçirdi. Trafik ekipleri tarafından güçlükle sakinleştirilen yakınlarının baygınlık geçirmesi üzerine olay yerine ambulans istendi.

TIR sürücüsü Kamil K. gözaltına alınırken, kazayla ilgili soruşturmaya başlandı.