Bugünkü
Takvim

lar ları doldurdu

Ankara, İzmir ve Bursa'da larla birlikte içme yu temini amaçlı lardaki su seviyesi arttı.

  • Yaşam
  • 20.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.10.2010 15:24
ABONE OL
Yağışlar barajları doldurdu
Devlet İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, geçen yıl 19 Ekimde Ankara'daki içme suyu temini amaçlı larda su seviyesi yüzde 14, İzmir'de yüzde 28, Bursa'da ise yüzde 61 olarak belirlendi. Bu yılın aynı döneminde ise barajlardaki doluluk oranı Ankara'da yüzde 26, İzmir'de yüzde 47, Bursa'da ise yüzde 82'ye ulaştı.

İstanbul'da ise barajlardaki su seviyesi, geçen yıla göre azaldı. Geçen yıl aynı dönemde yüzde 82 olan barajlardaki doluluk oranı, bu yıl yüzde 65 olarak belirlendi.

Türkiye genelinde enerji amaçlı barajların ortalama doluluk oranı ise geçen yıl yüzde 39 iken, bu yıl yüzde 55'e yükseldi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.