Bugünkü
Takvim
  • Televizyon
  • 31.12.2010 11:07
  • Son Güncelleme: 07.10.2017 12:18

'den yürek yakan türkü

'nin bu hafta oğlunu toprağa verirken okuduğu türkü yürek dağladı.

Memati'den yürek yakan türkü
dizisinde Baş karakterini canlandıran oyunculukta olduğu kadar türkü söylemede de ne kadar maharetli olduğunu bir kez daha gösterdi. Ünlü oyuncu daha önce de türkü seslendirmişti.

Dizinin dün akşam yayınlanan bölümünde, geçen hafta katledilen bebeği Mamoş'u toprağa veren Memati Baş okuduğu "Mamoş" türküsüyle yürek dağladı.

Oğlunun tabutunu kimseye vermeyen Memati, evlat acısıyla mezara girip "Allah'ını seven üzerime toprak atsın" diye yalvardı.

ELAZIĞ YÖRESİNE AİT

Gürkan Uygun'un Memati Baş karakteri olarak okuduğu "Mamoş" türküsü, Elazığ yöresine ait. Türkü, Hanımın Çiftliği adlı dizide de Muzaffer Ağa karakterinin öldüğü sahnede seslendirilmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.