Bugünkü
Takvim

Turizmde umutlar gelecek yıla kaldı

Otelciler Federasyonu () Yönetim Kurulu Üyesi , gelecek yılın Türk turizminin yeniden atağa çıkacağı bir yıl olacağını söyledi.

  • Tatil&Turizm
  • 17.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.10.2010 15:58
ABONE OL
Ayık, açıklamada, turizm açısından gelecek yılın önemli olduğunu kaydetti. Gelecek yılın, Türk turizminin yeniden atağa çıkacağı bir olacağına işaret eden Ayık, bu yıl turizmde yaşanan durgunluğun, gelecek yıl da zaman zaman kendini hissettirebileceğini ancak genel olarak artışa geçeceğini bildirdi.

Türk turizminin 2015 yılına kadar önemli artışlar kaydedeceğine işaret eden Ayık, ''Bölgede yatak arzında çok fazla eklemeler olmayacak. Alternatif pazarların gelişmesi ve Avrupa, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu pazarlarının korunması halinde 2015 yılına kadar Türk turizmi çok daha iyi hale gelecek'' dedi. Ayık, turizmde istikrarlı bir süreç yaşanacağını da vurgulayarak, ''Beş yıl içinde 'ye gelecek turist sayısı 35 milyona, Antalya'ya gelecek turist sayısı ise 15 milyona ulaşabilir. Her yıl turist sayısı ve gelir artarak devam edecek.

2015 yılına kadar Türkiye turizmde çok önemli bir noktaya gelecek'' diye konuştu. Turizmde Türkiye'nin istediği noktaya gelebilmesi için yeni pazarları geliştirmesi gerektiğine değinen Ayık, sözlerini şöyle tamamladı: ''Çevremizde dört saatlik uçuş mesafesinde 1 milyar kişilik potansiyel var. Balkanlar ve Orta Doğu çevremizdeki turizmde gelişebilecek en büyük pazarlardır. Beş yıllık süreç içinde Türk cumhuriyetlerinden de daha fazla turist gelecek. Türkiye turizmiyle ses getirecek hale gelebilir.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.