Bugünkü
Takvim
  • Tatil&Turizm
  • 17.10.2009 00:00
  • Son Güncelleme: 17.10.2009 16:36

Rixos Kazakistan’da 2. oteli açtı

Rixos Almaty, Kazakistan devlet yöneticilerinin de katıldığı törenle açıldı. 160 milyon $ yatırımla kurulan otelde 262 lüks oda bulunuyor
Yurtdışında gerçekleştirdiği dev projeleri ile dikkatleri çeken Rixos, Kazakistan"daki ikinci otelini Almaata"da açtı. Rixos Hotels"in toplam 12 otelinden yurt dışındaki dördüncü oteli Rixos Almaty, Kazakistan devlet yöneticilerinin de katıldığı törenle açıldı. 160 milyon $ yatırımla kurulan otelde 262 lüks oda bulunuyor

Yurtiçi ve yurt dışında "şehir ve resort otelciliği" alanına öncülük etmeyi hedefleyen Rixos Hotels zincirinin 12"nci halkası Rixos Almaty, dün Kazakistan"ın üst düzey devlet yöneticileri, iş ve sanat dünyasının da katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Rixos Almaty, Rixos"un Hırvatistan, Ukrayna ve 2005 yılında açılan Kazakistan Astana"dan sonra yurtdışındaki dördüncü oteli olarak hizmete girdi. Bölgenin önemli, iş, sanat ve siyaset buluşmalarına ev sahipliği yapmayı hedefleyen ve 160 milyon dolar yatırımla kurulan Rixos Almaty"de, devlet başkanları için özel suitlerin yanı sıra 262 lüks oda ve Kazakistan"ın en büyük balo salonu bulunuyor.
Yurtdışında gerçekleştirdiği dev projeleri ile Türkiye"nin turizm bayrağını gururla dalgalandıran Rixos, Kazakistan"daki ikinci otelini Almaata"da açtı. Kazak "Alpari TOO" firması ile imzalanan işletme anlaşması ile inşaatına başlanan Rixos Almaty, 16 Ekim 2009 Cuma günü bölgenin iş ve siyaset dünyasının temsilcilerinin katıldığı özel bir geceyle kapılarını açtı. Rixos Almaty'nın, Rixos President Astana ile birlikte Kazakistan"ın en lüks otellerinden biri olduğu açıklanıyor.

Yurtdışındaki ilk otelini 2005 yılında başkent Astana"da açan Rixos, Kazakistan"daki ikinci otelini Almaata şehir merkezinde açtı. Kazak Alpari TOO ile yapılan işletme anlaşması çerçevesinde hayata geçirilen Rixos Almaty, 16 Ekim 2009 Cuma günü hizmete girdi. Rixos Almaty"nin açılışı için düzenlenen özel geceye bölgenin iş ve siyaset dünyasının temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Rixos Hotels"in yurtdışındaki 4. toplamda ise 12. oteli ünvanını taşıyan Rixos Almaty, hizmet kalitesi, sahip olduğu lüks ve konfor ile Rixos Hotels zincirinde yer alan tüm otellerde olduğu gibi, bölgenin önemli, iş, sanat ve siyaset buluşmalarına ev sahipliği yapma hedefi ile hizmet verecek.

262 lüks oda ve Kazakistan"ın en büyük balo salonuna sahip

160 milyon dolar yatırım bedeli olan Rixos Almaty"de 262 adet lüks misafir odasının yanında devlet başkanları için de 2 özel suit bulunuyor. SPA merkezi ile de bölgesinde oldukça iddialı olan Rixos Almaty, 1.100 metrekare büyüklüğündeki balo salonu ile, Kazakistan"daki en büyük balo salonuna sahip.
Kazakistan"ın ekonomi başkenti olan Almaata"daki Seifullina ve Kalinina caddelerinin köşesinde 52 bin metrekare alana inşa edilen Rixos Almaty"de iş seyahati için gelen misafirlerin kullanımına özel bir de "business center" bulunuyor.

Kazakistan"ın Rixos Hotels zinciri için çok önemli ve özel bir yere sahip olduğunu belirten Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, "Rixos markasını oluştururken hedefimiz, konaklama sektöründe Türk bayrağını yurtdışında gururla dalgalandıracak bir marka yaratmaktı. Kazakistan"ın başkenti Astana"da açtığımız Rixos President Astana bizim yurtdışındaki ilk otelimiz oldu. Rixos Hotels tarihçesinde, Kazakistan yurtdışında yatırım yaptığımız ilk ülke olarak bizim en önemli kilometre taşımız oldu. Rixos Almaty ile Kazakistan"da ikinci oteli hayata geçiriyor olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Otel yatırımlarımızın yanı sıra grubumuzun bir diğer şirketi Sembol İnşaat da bugüne kadar Rixos President Astana Hotel, Barış Piramidi, Astana Kongre Merkezi, Astana Arena Stadyumu, Astana Üniversitesi, Rixos Hotel Almaty gibi çok sayıda projeyi başarıyla tamamladı. Ayrıca tamamlandığında Astana"nın şehir sembolü olacak Han Çadırı Eğlence ve Alışveriş Merkezi, Borovoye Kayak ve Doğa Projesi, Astana Üniversitesi, Buz Pateni Pisti projeleri de son hızla devam etmektedir. Tamamladığımız her proje bölgede yeni bir referans noktası olmaktadır." dedi.

Rixos Almaty"nin, diğer Rixos"lar gibi sahip olduğu özellikler ve hizmet anlayışı ile benzersiz olduğunu anlatan Tamince, "Rixos bilgi, birikim ve deneyimi Almaata"da da farkını hissettirecek." dedi.

Rixos Oteller Zinciri ise şöyle sıralanıyor:
Premium Belek, Sungate Antalya, Tekirova Antalya, Beldibi Antalya, Lares Antalya, Premium Bodrum, Grand Ankara, Konya Rixos, Prykarpattya Ukrayna, President Astana, Libertas Dubrovnik, Rixos Almati, Ottoman Palace By Rixos Dubai (Şubat 2010'da açılacak), Bahreyn (2011 yılında açılacak), Viyana 2010 yılında açılacak).

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.