Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Tatil&Turizm
  • 17.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.10.2009 16:34
ABONE OL

Mercedes-Benz'de 3G internet

Turkcell ve Mercedes işbirliğiyle Mercedes-Benz otobüslerinde VINN 3G Multimodem ile Turkcell 3G mobil internet hizmeti başlıyor.

Turkcell ve Mercedes işbirliğiyle Mercedes-Benz otobüslerinde VINN 3G Multimodem ile Turkcell 3G mobil internet hizmeti başlıyor.

Türkiye"de otobüs sektörünün lideri Mercedes-Benz Türk ve Türkiye"nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, gerçekleştirdikleri işbirliği ile yolcu taşımacılığı ve iletişim alanlarının kesiştiği noktada dünya çapında bir ilke imza attı. Müşterilerinin ürünlerini en verimli ve konforlu bir şekilde kullanmalarını hedefleyen Mercedes-Benz Türk ve Turkcell otobüs yolculuklarında internet kullanımını en kaliteli ve en hızlı hale getirmek için "Mercedes-Benz otobüslerinde Turkcell 3G mobil internet hizmeti" sunuyorlar. Bu kapsamda; Turkcell"in geliştirdiği VINN 3G Multimodem ile şehirlerarası seyahatlerde yolculara kesintisiz, Turkcell 3G kalitesinde internet bağlantısı sunmanın yanı sıra, araç takip sistemi de devreye alınmış oluyor.

turkiyeturizm.com'un haberine göre, Mercedes-Benz Türk ve Turkcell"in birlikte düzenlediği basın toplantısında konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün de "Turkcell ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje ile yine sektörümüzdeki haklı öncülüğümüzü kanıtladık. Burada özellikle Ar-Ge Bölümümüzde yer alan "Infotainment" ekibimizin çalışmaları önemli bir rol oynadı." dedi.

Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener "Turkcell 3G"nin hızı şirketlere daha fazla esneklik ve dinamizm kazandırıyor ve müşterilerine çok daha zengin ve üstün içerikli hizmetler sunmalarına yardımcı oluyor. Mercedes-Benz Türk ile yaptığımız işbirliğiyle de nihai kullanıcıların hayatını kolaylaştırıp zenginleştirecek bir hizmete imza atmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Mercedes-Benz otobüslerinde VINN 3G Multimodem nasıl çalışıyor?


Mercedes-Benz Türk ve Turkcell işbirliği sonucunda, Turkcell ISO 16750 Standartlarına uygun, otobüslerdeki elektronik ve çevre şartlarına (ısı, titreşim v.b.) uygun VINN 3G Multimodem"i geliştirdi. Modemin elektromanyetik uyumluluk konusundaki "EMC 2004/104 EG" şartlarına göre testleri tamamlanarak bir yandan dışarıdaki kullanıcıları etkileyecek zararlı manyetik dalga yaymaması, diğer yandan da dışarıdan gelecek zararlı manyetik dalgalardan etkilenmemesi sağlandı.

Mercedes-Benz Türk, bundan böyle şehirlerarası otobüslerini internet kullanımına uygun bir elektronik ve mekanik altyapı ile üretiyor. Araç sahibi mobil internet hizmetini almak isterse VINN 3G Multimodem"in taktırdıktan sonra hattını Turkcell"e başvurarak kullanıma açtırıyor.

Bu donanımla birlikte Mercedes-Benz Türk, opsiyonel donanım olan şarj üniteleri ile yolcuların bilgisayarlarının şarj edilme sorununa ve yolculuklarda kesintisiz mobil internet için gerekli altyapı sorunlarına da çözüm sunuyor.