Bugünkü
Takvim
  • Tatil&Turizm
  • 17.10.2009 00:00
  • Son Güncelleme: 17.10.2009 16:04

Chavez Hilton Oteli ne el koydu

Hugo Chavez Margarita Adası ndaki Hilton un “satın alınması” için talimat verdi.

Chavez, Resmi Gazetede yayımlanan kamulaştırma kararnamesiyle, Margarita Hilton & Suites ve otele ait marinanın satın alınmasını istedi.

Kamulaştırma için Venezuela'nın ne zaman ve ne kadar ücret ödeyeceği bilinmiyor. Geçen ay otelde bir zirve düzenleyen Chavez, otelin, Afrika ve Güney Amerika ülkelerinden oluşan blok için merkez haline gelebileceği fikrini öne sürmüştü. Venezuela'nın en çok turist çeken adası olan Margarita'daki otelin 300'den fazla odası, suiti, restoranları, kumarhanesi, hediyelik eşya mağazaları ve yat limanı bulunuyor. Kararname, otelin kamulaştırma tamamlandığında, Turizm Bakanlığı'nın sorumluluğunda olmasını öngörüyor. Chavez, son yıllarda telekomünikasyon, elektrik, inşaat alanları da dahil olmak üzere pek çok sektörde kamulaştırma yapıyor. Ayrıca hükümet hala çoğunluğu özel sektörün elinde bulunan otellerdeki hisselerini de artırıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.