TFF resmen açıkladı: VAR'dan sorumlu başkan vekili Tolga Özkalfa görevinden istifa etti

Son dakika haberleri... Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulunda (MHK) VAR'dan sorumlu başkan vekili ve profesyonel müsabaka icra kurulu üyesi Tolga Özkalfa, görevinden istifa etti.

Giriş Tarihi 28 Şubat 2024, 10:23 Güncelleme 28 Şubat 2024, 11:19
TFF resmen açıkladı: VAR’dan sorumlu başkan vekili Tolga Özkalfa görevinden istifa etti

İÇİNDEKİLER

Merkez Hakem Kurulu'nda VAR'dan sorumlu başkan vekili Tolga Özkalfa istifa etti. Özkalfa'nın yerine Cem Satman göreve geldi.

VAR'dan sorumlu başkan vekili Tolga ÖzkalfaVAR'dan sorumlu başkan vekili Tolga Özkalfa

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"VAR'dan sorumlu MHK Başkan Vekili, Profesyonel Müsabaka İcra Kurulu Üyesi Tolga Özkalfa görevinden istifa etmiştir. Tolga Özkalfa'ya teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Görevinden istifa eden Tolga Özkalfa yerine VAR'dan sorumlu MHK Üyeliği görevine Dr. Cem Satman getirilmiştir. Dr. Cem Satman'a yeni görevinde başarılar diliyoruz."

VAR'DAN SORUMLU MHK ÜYESİ DR. CEM SATMAN KİMDİR?

1976 yılında Ankara'da doğan Cem Satman Ankara Demirspor altyapısında futbol oynamıştır. Ankara Üniversitesi'nde Beden Eğitimi ve Spor Lisans, yine Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde Eğitim Psikolojisi alanında Yüksek Lisans ve Doktora, İngiltere'de de dil eğitimi, öğrenimi görmüştür.

Cem Satman Cem Satman

14 yıldır Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan Dr. Cem Satman, Süper Lig ve FIFA Yardımcı Hakemliği görevleri yapmıştır. Futbol hakemliği, eğitim ve eğitim psikolojisi alanlarında çevirilerini ve yazarlığını yaptığı eserleri ve bilimsel makaleleri olan Dr. Cem Satman, TFF bünyesinde de görev yapan UEFA Fitness Direktörü Werner Helsen'in fitness ekibinde de yer almaktadır. Satman evli ve bir çocuk babasıdır.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN