Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 17.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.11.2015 02:13
ABONE OL

L'equipe'ten algı operasyonu

maçı öncesi Fransa'da yaşanan terör olayları nedeniyle gerçekleştirilen saygı duruşunda, 'şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganını Fransız medya organı L'equipe tüm dünyaya "Türkler tekbir getirdi" şeklinde aktardı. L'equipe, ırkçılığın zirve yaptığı dönemde algı operasyonu yaparak yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını hedef gösterdi...

L'equipe'ten algı operasyonu
Terör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirilen Paris katliamı sonrasında İslam'ı ve Müslümanları hedef alan haberlere bir yenisi daha eklendi. Fransız medya organı L'equipe maçını izleyenleri saygı duruşu esnasında atılan sloganlar sebebiyle DAEŞ'e destek vermekle suçladı.

Fransa'da milli maç öncesi yaşanan hain saldırıda 132 sivil insanın hayatını kaybetmesi Avrupa futbolunu derinden yaraladı. Paris katliamında yaşamını yitiren insanların anısına UEFA tüm resmi karşılaşmalar öncesi 1 dakikalık saygı duruşu yapılmasını kararlaştırdı. Fakat Türkiye-Yunanistan mücadelesinde saygı duruşu "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganlarına sahne olunca Fransız medyası bundan kendisine vazife çıkardı ve durumu manipüle ederek tüm dünyaya farklı bir şekilde servis etme yoluna gitti.Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda maçtan önce gerçekleştirilen saygı duruşu esnasında bir grup taraftarın attığı "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı Fransız basını tarafından tüm dünyaya "tekbir getirdiler" şeklinde aktarıldı. Türkiye taraftarlarını DAEŞ'e destek vermekle suçlayan söz konusu yayın organının bu çirkin iması yerel kamuoyunda büyük bir infial yarattı.

Tüm dünyaya servis edilen bu manipülatif haber AB ülkelerinde Türkiye ve İslam'a karşı ön yargının ne boyutlara ulaştığını bir kez daha gözler önüne serdi.

YALAN HABERLE TÜRKLERİ HEDEF GÖSTERDİ
Fransa'daki terör saldırılarının ardından ırkçılığın zirve yaptığı dönemde Fransız medyası yalan haberlerle Türkleri hedef göstermekten kaçınmıyor. Fransız basını 'şehitler ölmez vatan bölünmez' şeklindeki sloganı tüm dünyaya "Türkler tekbir getirdi" diye duyurdu. DAEŞ'li teröristlerin 'Allahuekber' diye saldırdıklarını yazan İngiliz ve Fransız medyası Müslümanlara yönelik saldırıları tetiklemişti. Fransız medyası da "Türkler tekbir getirdi" diyerek algı operasyonuna tam gaz devam etti...


kalan karakter 1000

mehmet efe mehmet efe

Tekbir ALLAHUEKBER demektir. ne anlama gelir. ALLAH bir demektir. bundan gocunulacak ne var. sizin ALLAHINIZ 2 mi? be inançsızlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.11.2015 10:47
ne var ne var

tekbir de getirilir. daeş var diye dini durumlar yaşanmayacak mı. daeş peygamberimizin mührünü kullandı deyi o mührün anlamımı değişecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.11.2015 10:33
FANİ FANİ

Ulan melun Fransızlar hak ediyorsunuz bu olanları ama olan masum suçsuz insanlara oluyor,yoksa insanlık tarihinin yüz karası milletlerden biriside sizsiniz Ruanda,Senegal,Cezayir ve diğer Afrika ülkelerindeki zulüm ve sömürünüz en güzel kanıtı,buna Ortadoğu'daki fitne ateşine odun taşımanızda dahil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 18.11.2015 08:19
1071 KÜRŞAD 1071 KÜRŞAD

yalançılar her zaman aynıdır

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 18.11.2015 07:47
Ahmet Ahmet

Maalesef türkler iyide yapsa kötü de yapsa düsmanlar. Daha bugün bir belgesel izledim ve türk düsmanliginin nasil kafalara islendigini gördüm. Viyana dan bu yana saniyordum ama meger haclis seferlerinden bu yana bu düsmanlik. Bugünde devam ediyor bu hacli anlayisi kim ne derse desin. Akilli ve iyi insanlar var ama cogunluk türklere düsman acik acik söylemeselerde. pkk yi desteklemelerinin sebebide bu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 18.11.2015 01:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.