Bugünkü
Takvim

DERİn operasyon

Paris saldırısı sonrası 'da ırkçılık zirve yaptı. Avrupalılar önceki gün 'deri rengi' nedeniyle bir Türk'ü vurdu. Dün ise camiler ve 'ın işyerleri saldırıya uğradı

DERİn operasyon
Fransa'nın başkenti Paris'te, eş zamanlı gerçekleştirilen silahlı ve bombalı saldırı sonucu 129 kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan bu terör saldırısından sonra ülkenin birçok kentinde 'a yönelik saldırılar yaşandı. Önceki gün Fransa'nın Cambrai şehrinde kebapçı dükkanı bulunan bir Türk, Fransız bayrağı taşıyan bir otomobilden açılan ateş sonucu sırtından yaralandı. Yakalanan ırkçı zanlılar, 'derisinin rengi koyu' olduğu için Türk vatandaşına ateş ettiklerini söyledi.

HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
Dün ise Paris'in Lille kentinde "cılar dışarı" yazılı bir pankart taşıyan grup protesto gösterisi düzenledi. Grubun yanından geçen bazı kimseler ise "Faşistler dışarı" diye bağırdı. Creteil Camii'nin girişi işaretlendi. Bir Müslüman'a ait helal kasabın kapısına ırkçı yazılar yazıldı.


Lille şehrinde bir grup ırkçı "İslamcılar dışarı" yazan pankartlar taşıyarak gösteri düzenledi. Creteil Camii'ne yapılan saldırıda ise cami duvarına işaret çizilip, ırkçı hakaretler yazıldı.

3 TÜRK'E GÖZALTI
çapında Türk ve Müslümanlar'a yönelik başlayan cadı avı Almanya'da devam etti. Alman güvenlik güçleri, Alsdorf şehrinde Paris saldırılarıyla bağlantısı olduğu iddiasıyla Kamal A, Lava M. ve Didem A. isimli üç Türk vatandaşını gözaltına aldı.


Creteil kentinde bir Müslaman'a ait helal kasap dükkanının kapısına işaret kondu ve ırkçı sözler yazıldı.


kalan karakter 1000

FANİ FANİ

Paris saldırısının asıl amacıda buydu zaten,böyle bir terör saldırısı organize ederek hem Avrupa'da ki müslümanlara ve islam temsilcisi değerlere saldırmak hem de Ortadoğu'da fitne ateşini körüklemeye devam ederek müslümanlığı ve islamiyeti yok etmek derdindeler.Fransa Avrupa'da en fazla müslümanın yaşadığı ülke,korkuları var islamiyetin egemenliği altına girme korkusu,kokuşmuş haçlı zihniyeti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 18.11.2015 08:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.