Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.03.2013 17:26
ABONE OL

'dan Burak-Ronaldo karşılaştırması

Şampiyonlar Ligi'nin en golcü iki ismi Ronaldo ve ’ın rekabeti nefesleri kesiyor. İki futbolcunun performansı ’nın da gündeminde.

UEFA'dan Burak-Ronaldo karşılaştırması
'nın Şampiyonlar ligi dergisinde ile karşılaştırılması yapıldı.

Değerlendirmede, top kullanma tercihleri, kafa vuruşlarındaki etkinlik, pas trafiği, geçmiş performansları ve gol attıkları dakikalar mercek altına alındı...

Değerlendirmenin en çarpıcı noktası Ronaldo'ya çok sayıda arkadaşı asist yaparken, Burak Yılmaz'ın Selçuk İnan'ın paslarına bağlı kalması oldu.

İstatistik olarak Ronaldo'nun Burak Yılmaz'a oranla üstün görünmesine karşın, iki futbolcunun şampiyonlar ligindeki gol sayısının 8 olmasına dikkat çekildi.

İki yıldızın ortak verilerinin en yakın olduğu alanlar, koşu mesafesi ve maruz kaldıkları fauller.

Ronaldo maç başına ortalama 8130 metre koşarken Burak Yılmaz'ın maç başına ortalaması 7882 metre.

Değerlendirmede Ronaldo'ya ortalama 21 kez faul yapılırken, Burak Yılmaz'a yapılan ortalama faul sayısının 19 olduğu belirtildi.

Karşılaştırmada ayrıca Ronaldo'nun forma giydiği her takımda başarılı olduğu vurgulanırken Burak Yılmaz'ın Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta hayal kırıklığı yarattığına dikkat çekildi.

kalan karakter 1000

tekirdağ tekirdağ

gördük gördük burakınızın ne büyük futbolcu olduğunu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 28.03.2013 17:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.